Gazetka przedszkolna ma swoją długą, blisko dwudziestoletnią tradycję. Pomysł jej wydawania zrodził się w roku szkolnym 2000/2001.

Pierwszą redaktorką była Joanna Dorosławska – nasza późniejsza wieloletnia pani dyrektor.Początkowo gazetka  była jednostronicową broszurką w formacie zeszytowym. Z czasem zaczęliśmy rozpowszechniać ją w formacie A4 z coraz większą liczbą stron. Przez te wszystkie lata SŁONECZKO przechodziło metamorfozy zarówno graficzne, jak i merytoryczne.  Opublikowaliśmy blisko 40 wydań, zawsze staraliśmy się pisać o rzeczach ważnych dla dzieci oraz rodziców.
W gazetce ukazywały się artykuły pisane przez nasze nauczycielki, rodziców oraz specjalistów min: psychologa, logopedów, instruktorów gimnastyki korekcyjnej. W dobie powszechnego już dostępu do Internetu i w trosce o środowisko zdecydowaliśmy umieszczać gazetkę (w plikach pdf do pobrania) na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że będzie się cieszyła ona takim samym zainteresowaniem jak jej papierowa wersja. 

Serdecznie zapraszam do lektury!

Monika Czarnecka – Zreda, redaktor prowadzący

SŁONECZKO do pobrania w plikach pdf

12 gazetka styczeń 2024