Angielski odbywa się we wszystkich grupach wiekowych w ramach podstawy programowej i obejmuje treści w niej zawarte.

W trakcie zajęć dzieci poznają podstawowe słówka i zwroty, osłuchują się z językiem podczas zabaw z piosenkami, reagują na polecenia wydawane w języku angielskim. Słuchają historyjek i oglądają krótkie prezentacje multimedialne, próbują powtarzać zwroty. Najmłodsze dzieci oswajane są z nowym językiem poprzez proste, melodyjne piosenki i zabawy ruchowe. W tym wieku liczy się zabawa i budowanie pozytywnej motywacji do nauki języka.

W grupach 5 i 6 latków zajęcia prowadzi Monika Czarnecka – Zreda. Zakres tematyczny dostępny jest na tablicy przy wejściu w II budynku. Zachęcamy rodziców do powtarzania (w miarę możliwości) słówek, piosenek i rymowanek. Większość piosenek dostępna jest w Internecie. Polecamy w szczególności Super Simple Songs

Język angielski 5 i 6 latki – planowane działania

marzec/kwiecień

Spring time on the road & Happy Easter