Angielski odbywa się we wszystkich grupach wiekowych w ramach podstawy programowej i obejmuje treści w niej zawarte.

W trakcie zajęć dzieci poznają podstawowe słówka i zwroty, osłuchują się z językiem podczas zabaw z piosenkami, reagują na polecenia wydawane w języku angielskim. Słuchają historyjek i oglądają krótkie prezentacje multimedialne, próbują powtarzać zwroty. Najmłodsze dzieci oswajane są z nowym językiem poprzez proste, melodyjne piosenki i zabawy ruchowe. W tym wieku liczy się zabawa i budowanie pozytywnej motywacji do nauki języka.

We wszystkich grupach zajęcia prowadzi Monika Czarnecka – Zreda. Zakres tematyczny dostępny jest na tablicach grupowych. Zachęcamy rodziców do powtarzania (w miarę możliwości) słówek, piosenek i rymowanek. Większość piosenek dostępna jest w Internecie. Polecamy w szczególności Super Simple Songs.

STYCZEŃ /LUTY

Język angielski 3/4 latki – planowane działania

• Wydawanie/wykonywanie poleceń po angielsku: stand up, sit down, jump, run, turn around, dance, stamp, clap your hands…
  • Liczebniki: osłuchanie, liczenie, próby powtarzania – 1 do 5, 1 – 10, piosenka „One potatoe”
  • Utrwalenie kolorów: red, blue, yellow, green
  • Winter time: piosenka „I`m a little snowman”, zabawy ruchowe z piosenkami

Język angielski 5/6 latki – planowane działania

• Utrwalanie zwrotów i słownictwa poznanego w poprzednich miesiącach.
  • Gry i zabawy w języku angielskim, liczenie w zakresie 1 – 20, utrwalanie ABC`s. (6 latki)
  • wprowadzenie dni tygodnia (5 latki) oraz miesięcy (6 latki)
  • Zabawy ruchowe, aktywne słuchanie i reagowanie na polecenia z zimowymi piosenkami.
  • utrwalanie nazw członków rodziny oraz ubrań zimowych