Nasze przedszkole mieści się na Starej Ochocie, przy ulicy Częstochowskiej 16/18. W dzielnicy jesteśmy jedyną placówką mieszczącą się w dwóch budynkach.

Przedszkole nr 100 działa w oparciu o Statut Przedszkola nr 100 i realizuje Podstawę Programową wychowania przedszkolnego.
Podstawa programowa: https://podstawaprogramowa.pl/Przedszkole

Dysponujemy dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi, dwoma salami gimnastycznymi, gabinetem logopedycznym, nowoczesną kuchnią z zapleczem i pomieszczeniami gospodarczymi.  Oba budynki połączone są dużym ogrodem, bezpiecznie mogą się tu bawić dzieci w różnym wieku. Od wiosny do jesieni nasz ogród jest pięknie ukwiecony i ma bogatą szatę roślinną.

Dzieci zorganizowane są w cztery grupy wiekowe: 3, 4, 5  oraz 6 latki.  W sali gimnastycznej odbywają się zajęcia z akompaniamentem muzycznym,  zabawy i ćwiczenia ruchowe oraz gimnastyka. Wszystkie dzieci biorą udział w przedstawieniach, koncertach, balach i wielu innych imprezach okolicznościowych. Przedszkole jest dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. W salach znajdują się kąciki do zabaw oraz zajęć tematycznych np. konstrukcyjny, samochodowy, lalek, książek. Toalety i wszystkie sprzęty dostosowane są do wzrostu dzieci. Dbamy, by w ogrodzie był bezpieczny i odpowiedni dla wieku dzieci sprzęt terenowy. W ostatnich latach ogród przedszkolny przeszedł metamorfozę. Wymienione zostało ogrodzenie, częściowo nawierzchnia oraz zabawki.

Przez ponad 60 lat swojego istnienia przedszkole zmieniało się poprzez remonty, wymianę mebli, sprzętu, zabawek itp. Staramy się, by dzieci czuły się u nas jak w domu. Dbamy o poczucie bezpieczeństwa, dlatego sale drugiego budynku wyposażone są w monitory, ułatwiające kontrolę odbioru dzieci z przedszkola. W pierwszym budynku każda grupa ma własne wyjście do szatni, dzięki czemu rodzice mają bezpośredni kontakt z nauczycielkami. Tutaj również funkcjonują wideodomofony. W trosce o bezpieczeństwo dzieci obie furtki wyposażone są w zamki kodowane.

NADZÓR PEDAGOGICZNY

Kuratorium Oświaty w Warszawie,
al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa,
tel. 022 551 24 00, fax. 022 826 64 97