4 latki, I budynek

Grupa jest czynna w godzinach: 7.30- 17.30 W grupie pracują nauczycielki: Violetta Wolińska i Adela Szeląg oraz pani Joanna

ZAŁOŻENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

CZERWIEC

Kolorowy zwierzyniec

Bezpiecznie na ulicy

Kolory lata

Już wakacje.

Poszerzanie wiedzy dzieci nt świata zwierzęcego zwłaszcza zwierząt egzotycznych.

Stwarzanie naturalnych sytuacji do dłuższych wypowiedzi dzieci  kształtowanie umiejętności wypowiadania się i słuchania wypowiedzi kolegów .

Doskonalenie procesów pamięci poprzez odtwarzanie wzoru oraz naukę wierszy i piosenek.

Doskonalenie umiejętności manualnych poprzez wycinanie   składanie i zwijanie papieru w określone proste formy .

Wpajanie zasad bezpieczeństwa podczas: zabawy , na ulicy , podczas wyjazdów weekendowych i wakacyjnych.

Przybliżenie dzieciom regionów turystycznych naszego kraju /góry, morze, jeziora , las /

Kształtowanie sprawności fizycznej poprzez codzienne zabawy ruchowe   ćwiczenia gimnastyczne i korzystanie ze sprzętu ogrodowego.

Poznanie charakterystycznych cech lata / upał, burza,  cień, wakacje opalanie się/.

Z ŻYCIA NASZEJ GRUPY

Kolorowy październik

Jesień w pełni W sali i w ogrodzie pełno tej jesieni . Kolorowe dzieci szukają gdzie śpi jeż , czy szyszki tylko w lesie można znaleźć? Skąd się … Czytaj dalej