Witamy na stronie naszej Grupy 馃檪

4 latki, I budynek, sala na dole

W grupie pracuj膮: nauczycielki Aleksandra Budnik, Monika Kret, nauczyciel wspomagaj膮cy Bartosz Fabijaniak oraz pani Agnieszka
Grupa jest czynna w godzinach: 8.00-16.00 poniedzia艂ek, czwartek, pi膮tek ; 7.30.00-16.30 wtorek, 艣roda

poza godzinami pracy grupy dzieci przebywaj膮 w grupie KOTKI , po godzinie 16.30 w grupie 呕ABKI

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE

PA殴DZIERNIK

Poznamy 艣rodowisko przyrodnicze wyst臋puj膮ce w lesie i w parku- zwr贸cimy uwag臋 na zmiany jakie zachodz膮 w przyrodzie jesieni膮.

Poznamy nazwy i wygl膮d drzew li艣ciastych oraz ich owoce.

Dowiemy si臋, kt贸re zwierz臋ta zapadaj膮 w sen zimowy i jak przygotowuj膮 si臋 do zimy.

B臋dziemy nabywa膰 umiej臋tno艣ci uwa偶nego s艂uchania bajki oraz udzielania odpowiedzi na temat    wys艂uchanego utworu. Postaramy si臋 wypowiada膰 poprawnie pod wzgl臋dem gramatycznym.

Zapoznamy si臋 z zasadami bezpiecznego poruszania si臋 po ulicy oraz zaznajomimy si臋 z wybranymi znakami drogowymi.

B臋dziemy liczy膰 w dost臋pnym zakresie oraz podejmiemy pr贸by pos艂ugiwania si臋 liczebnikami g艂贸wnymi i porz膮dkowymi.

Dowiemy si臋 jak i kiedy stosowa膰 okre艣lenia: mniej, wi臋cej, r贸wno, tyle samo, du偶y- ma艂y, na, pod,  za, obok, w.

Spr贸bujemy postawi膰 pierwsze kroki w kodowaniu.

Stworzymy i odwzorujemy uk艂ad rytmiczny za pomoc膮 materia艂u przyrodniczego.

We藕miemy udzia艂 w przedstawieniu teatralnym.

Uwra偶liwimy si臋 na pi臋kno muzyki podczas koncertu muzycznego.

B臋dziemy usprawnia膰  narz膮dy mowy, oddech, g艂os, fonacj臋 poprzez zabaw臋.

Nauczymy si臋 reagowa膰 na sygna艂y d藕wi臋kowe.

Spr贸bujemy rozpozna膰 i nazywa膰 d藕wi臋ki pochodz膮ce z ulicy.

B臋dziemy kszta艂towa膰 nasz膮 og贸ln膮 sprawno艣膰 fizyczn膮, wytrzyma艂o艣膰 fizyczn膮 oraz koordynacj臋 ruchow膮.

Wykonamy prace plastyczne z wykorzystaniem r贸偶norodnych technik plastycznych.

Z 呕YCIA NASZEJ GRUPY 馃檪

Wycieczka do teatru

Z okazji Dnia Dziecka najm艂odsze przedszkolaki „Jag贸dki” pojecha艂y autokarem do Teatru Baj. Obejrza艂y przedstawienie teatralne „Kto roz艣mieszy pechowego nosoro偶ca?”. To by艂a bardzo udana … Czytaj dalej