Witamy na naszej grupowej stronie 🙂

6 latki II budynek, mniejsza sala na dole

Grupa pracuje w godzinach: 8.00 – 12.30
W grupie pracuje nauczycielka Hanna Strojewska oraz pani Małgorzata.

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE

KWIECIEŃ

I. Zabawy w teatr
Co robi aktor?” – swobodne wypowiedzi dzieci w oparciu o ilustracje i wiersz; wzbogacanie słownictwa związanego z teatrem. Układanie własnej bajki przez dzieci z wykorzystaniem losowo wybranego obrazka.
„Żabka Klementyna” – słuchanie bajki – zwrócenie uwagi dzieci na rolę przyjaźni w życiu każdego człowieka. Paluszkowe rekwizyty – projektowanie rekwizytów do bajki.
Dni tygodnia” – zabawa matematyczna – wyrabianie umiejętności dostrzegania rytmów i kontynuowania ich.
II. Dbamy o naszą planetę
Ziemia nasza planeta – oglądanie filmu edukacyjnego – kształtowanie wiadomości związanych z naszą planetą, jej miejsca w kosmosie.
Kot łatek” – na podstawie opowiadania wprowadzenie litery „Ł”, „ł” na podstawie wyrazu „łopata”.
Dbamy o nasze środowisko – kształtowanie postaw proekologicznych.
Jak będzie wyglądać świat za 100 lat” – rysowanie pastelami
Kolorowe nakrętki – ćwiczenia klasyfikacyjne – doskonalenie umiejętności segregowania wg podanych cech.
III. Kosmiczne podróże
Podróż do nieznanej krainy – wprowadzenie wiersza do pamięciowego zapamiętania.
Klocki Zygmunta” – wprowadzenie litery „z”, „Z” na podstawie wyrazu „zamek”
Ile waży ufoludek, a ile miś? – ćwiczenia w ważeniu, doskonalenie umiejętności współdziałania w parach.
Spotkanie z ufoludkiem –odróżnianie prawdy od fikcji literackiej. Ufoludek – malowanie farbami.
IV. Polska moja ojczyzna
Polska – nasza ojczyzna –wprowadzenie litery „P”, „p” na podstawie wyrazu „Polska”.
Nasza stolica – wycieczka po Warszawie na podstawie filmu edukacyjnego oraz ilustracji.
Robimy zakupy – zabawa matematyczna – ćwiczenie umiejętności posługiwania się pieniędzmi, utrwalenie znajomości cyfr, układanie zadań i działań matematycznych.
Dawne stolice Polski – Gniezno i Kraków – słuchanie rymowanej bajki „Smok Wawelski”
Wykonywanie różnorodnych prac plastycznych
Nauka piosenek