Witamy na naszej grupowej stronie 馃檪

5 latki, II budynek

W grupie pracuj膮 nauczycielki: Dorota Basiak i Justyna Czarnecka, nauczyciel wspomagaj膮cy Julia Murawko oraz pani Agnieszka

Grupa jest czynna w godzinach 8.00-16.00

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

MARZEC

Zapoznanie z symbolami graficznymi za pomoc膮 kt贸rych przedstawia si臋 prognoz臋 pogody. utrwalenie nazw i kolejno艣ci wyst臋powania po sobie dni tygodnia.

– Rozszerzenie zakresu liczenia i ustalenie liczby policzonych element贸w.

– Dodawanie i przeliczanie w zakresie dost臋pnym dziecku.

– Kszta艂towanie 艣wiadomo艣ci w艂asnego cia艂a ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem jego symetrii i r贸偶nicowania lewej i prawej strony.

– U艣wiadomienie niszcz膮cej si艂y wiatru (wichura, huragan, tornado).

– Okre艣lanie r贸偶nych rodzaj贸w dym贸w oraz przyczyn ich wydobywania si臋.

– Zwi臋kszanie wiedzy u dziecka na temat skutk贸w palenia papieros贸w.

– Wdra偶anie do prawid艂owego stosowania liczebnik贸w g艂贸wnych i porz膮dkowych.

– Wzrost kompetencji dzieci w zakresie umiej臋tno艣ci zachowania si臋 , gdy znajduj膮 si臋 w zadymionych pomieszczeniach, radzenia sobie w sytuacjach , w kt贸rych inni pal膮 papierosy.

– Por贸wnywanie d艂ugo艣ci,  klasyfikowanie wed艂ug ustalonych kryteri贸w.

– Zapoznanie dzieci z charakterystycznymi zmianami zachodz膮cymi wiosn膮.

–  Rozbudzanie zainteresowa艅 przyrodniczych, zapoznanie z budow膮 i warunkami rozwoju tulipana.

– Zapoznanie z potrawami wielkanocnymi, kszta艂towanie umiej臋tno艣ci wyodr臋bniania przedmiot贸w charakterystycznych dla 艣wi膮t wielkanocnych.

– Zapoznanie z symbolik膮 艢wi膮t Wielkanocnych, z r贸偶nymi sposobami zdobienia jajek dawniej i dzi艣.

Z 呕YCIA NASZEJ GRUPY

Wspominamy luty

Luty najkr贸tszym miesi膮cem w roku, ale w 呕abkach dzia艂o si臋 baaardzo wiele… Czytaj dalej