10 listopada odbył się przedszkolny festiwal polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Festiwal rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Wojtczak , a całość prowadziła pani Marta Chojnacka. Dzieci ze wszystkich grup przepięknie i wzruszająco zaprezentowały widzom swoje utwory . Ubrane tego dnia na galowo przedszkolaki dumnie śpiewały między innymi „Przybyli ułani”. A najmłodsze maluszki przedstawiły interpretację utworu „Pierwsza kadrowa” wykorzystując do tego instrumenty perkusyjne. Słowami piosenki „Co to jest Niepodległa? Każde dziecko pamięta!”, zakończyliśmy występy.

• festiwal piosenki patriotycznej

Tego samego dnia wszyscy razem, mimo padające drobnego deszczu, wyszliśmy do naszego ogrodu. Tam uroczyście odśpiewaliśmy o godzinie 11.11 hymn Polski i wciągnęliśmy na maszt flagę narodową.

• dzieci w ogrodzie śpiewają hymn

A na zakończenie Święta Niepodległości delegacja z każdej grupy wzięła udział w dzielnicowych obchodach na Placu Narutowicza. Było to spotkanie przedstawicieli wszystkich szkół i przedszkoli ochockich z panią Burmistrz Dorotą Stegienką.