W odpowiedzi na rosnące potrzeby pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży od kilku miesięcy na terenie Warszawy trwa realizacja projektu finansowanego przez budżet obywatelski m.st Warszawy „Nie jesteś sam − pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Teraz dla całego miasta!”. Wykonawcą jest Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, publiczna instytucja z wieloletnim doświadczeniem, o ugruntowanej pozycji w świadczeniu usług psychologicznych.

Na kolejnym etapie projektu oferujemy m.in. warsztaty edukacyjno-rozwojowe od września do grudnia 2024 r  dla dzieci młodzieży i nauczycieli (grupy do 15-18 osób lub cała klasa)  ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trybie trzy spotkania po 2 godz. lekcyjne lub – jeśli to okaże się trudne organizacyjnie –  dwa spotkania po 2 godz. lekcyjne. Warsztaty poza szkołami będą prowadzone w innych dostępnych placówkach w ramach projektu (domy kultury, OSP, MAL, stowarzyszenia, fundacje itd.). Zatrudnieni w projekcie psychologowie i trenerzy, którzy będą prowadzili warsztaty grupowe mają  odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz spełniają kryteria formalne związane z pracą z dziećmi i młodzieżą.

Tematycznie program warsztatów grupowych w szkołach obejmuje sekwencję: komunikacja, integracja, przygotowanie do współpracy z rozwinięciem tematycznym − do ustalenia lub wyboru przez szkoły budowanie relacji z rówieśnikami, budowanie relacji międzypokoleniowych, radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie konfliktów, uzależniania cyfrowe, umiejętności społeczne, budowanie poczucia własnej wartości.

Więcej na temat projektu, link do  projektu: https://centrumwspieraniarodzin.pl/projekty/nie-jestes-sam/