20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Przedszkole nr 100 kolejny raz włączyło się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF.

W naszym przedszkolu wszystkie grupy zorganizowały zajęcia tematyczne. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne o prawach dziecka. Dzieci rozmawiały o swoich prawach i obowiązkach. Robiliśmy plakaty ilustrujące prawa dziecka. Zastanawialiśmy się jakie mamy prawa i czego nam jeszcze brakuje. Zaskakujące były propozycje niektórych przedszkolaków. Oczywiście tego dnia przyszliśmy ubrani na niebiesko – ten kolor to symbol akcji UNICEF. Wycinaliśmy serca i przeszliśmy  z nimi w marszu – z powodu brzydkiej pogody marsz odbył się w budynku. Wystawy prac dziecięcych oraz plakaty w szatniach były doskonałym źródłem wiedzy w tym zakresie dla rodziców i odwiedzających nasze przedszkole gości.

Zajęcia z materiałami edukacyjnymi UNICEF