VII konkurs recytatorski „Mały mówca” za nami

19 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się siódma edycja konkursu recytatorskiego „Mały Mówca”.

Przygotowały go nasze logopedki Monika Czarnecka – Zreda oraz Katarzyna Miszczyk. W tym roku motywem przewodnim były rymowanki-wyliczanki. Wszystkie grupy dostały wcześniej wybrane wiersze, by wspólnie uczyć się ich i rozwijać przy tym pamięć, rytmiczne mówienie oraz umiejętność słuchania. Każda grupa wytypowała do konkursu dwóch lub trzech uczestników. Konkurs odbył się w dwóch turach. Każdy uczestnik prezentował się publiczności przed mikrofonem – to też doskonała lekcja uczenia się panowania nad stresem, oswajania z trudnymi sytuacjami. Publiczność oczywiście aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu. Była wspólna rozgrzewka aparatu mowy, zabawy przy rytmizowanych piosenkach i słuchanie klasycznych, znanych rymowanek.

W sumie w konkursie z indywidualną recytacją wystąpiło 19 dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Jury przyznało po dwa wyróżnienia w każdej turze.

To był bardzo udany i wyrównany konkurs. Liczymy na to, że dzieci polubią rymowanki i chętniej będą się uczyły na pamięć krótkich wierszyków.

I tura konkursu: grupy Biedronki, Jagódki, Misie

II tura grupy: Motylki, Kotki, Jeżyki, Żabki