Już szósty raz zachęcałyśmy wszystkie przedszkola z Ochoty do wspólnej zabawy i udziału w konkursie logopedycznym „POGRAJKI”.

organizacja konkursu: Monika Czarnecka – Zreda i Katarzyna Miszczyk

Wszyscy chcemy, żeby nasze dzieci miały łatwość w komunikacji, mówiły wyraźnie i mogły być w pełni rozumiane przez otoczenie. Potrzebny jest do tego między innymi sprawny aparat mowy, czyli wyćwiczone mięśnie artykulacyjne. Dlatego na zajęciach logopedycznych  i profilaktycznych oraz podczas zabaw w domu z rodzicami: masujemy, cmokamy, kląskamy, ćwiczymy buzie i naśladujemy zabawne miny.

Główne cele to:

• rozwijanie świadomości logopedycznej nauczycieli, dzieci i rodziców,
  • podkreślenie wagi systematycznie wykonywanych ćwiczeń,
  • zachęcenie do aktywnego udziału w zabawach logopedycznych,
  • pobudzenie aktywności twórczej dzieci,
  • pogłębianie więzi między dziećmi, rodzicami i nauczycielami/logopedami podczas wspólnych prac twórczych.

Cieszy nas zaangażowanie środowiska, w szczególności koleżanek logopedek. Na nasz konkurs wpłynęły atrakcyjne pomoce, które mogą być inspiracją do tworzenia własnych zabaw.

A oto prace oceniane przez Jury:

uczestnicyPrzedszkole
Kuba Adamus 6l „Wąż logopedyczny”, nauczyciel Iwona Fudalej – KosałkiewiczPrzedszkole nr 100
Jan Gniadek 6l „Bingo”, nauczyciel Marta ChojnackaPrzedszkole nr 100
Alicja Radzikowska z rodzicami „Logopedyczna kostka”Przedszkole nr 70
Tymon Jarząbek z rodzicami „Kolorowa kostka logopedyczna”Przedszkole nr 70
Klaudia Ratyńska „Logopedyczne minki dla chłopczyka i dziewczynki”, logopeda Danuta NatuniewiczPrzedszkole nr 248
Katarzyna Krasowska „Łowimy rybki”, logopeda Ewelina ChmielewskaPrzedszkole nr 99
Aleksandra Tyszka „Pacnij owada”, logopeda Ewelina ChmielewskaPrzedszkole nr 99
Łucja Michalik 5l „Łowienie rybek”, logopeda Agnieszka WinklerPrzedszkole nr 239
Gabrysia Kowalska 5l „Sudoku”,  logopeda Agnieszka WinklerPrzedszkole nr 239
Leon Grabowski 6l z rodzicami „Wędrówka Marshalla”Przedszkole nr 241