Szanowni Państwo

We wrześniu wszystkie dzieci w naszym przedszkolu objęte będą logopedycznymi badaniami przesiewowymi.

Badania wykonywane są na terenie przedszkola, indywidualnie w przyjaznej atmosferze i  w formie zabawy.

Wczesne wykrycie deficytów w rozwoju mowy dziecka umożliwia efektywne zaplanowanie terapii logopedycznej.

Badanie logopedyczne obejmuje:

• budowę, sprawność  i czucie narządów mowy (język, wargi, podniebienie, zgryz)

• słuch fizyczny (czy dziecko słyszy) i fonematyczny (czy dziecko rozróżnia dźwięki mowy)

• artykulację głosek w mowie spontanicznej oraz rozumienie mowy

• połykanie i oddychanie

• płynność i prozodia (akcent, intonacja, rytm, płynność mówienia)

• pamięć słuchową (np. powtarzanie ciągu usłyszanych wyrazów).

Po zakończonych badaniach otrzymacie Państwo informacje o stanie rozwoju mowy dziecka i wskazaniu (bądź nie) do podjęcia terapii logopedycznej. Dzieci zakwalifikowane do terapii rozpoczną zajęcia po wyrażeniu przez rodzica zgody i wypełnieniu wywiadu. Listy z terminami zajęć pojawią się na tablicach ogłoszeń pod koniec września.

Liczymy na owocną współpracę w nowym roku szkolnym