W tygodniu przedświątecznym poleciłam Państwu kilka kanałów na Youtube. Jestem przekonana, że warto do nich zaglądać i prezentować dzieciom zawarty tam repertuar muzyczny.

W bieżącym tygodniu proponuję aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss. Ilustrowanie muzyki ruchem to bardzo lubiana przez dzieci forma rozwijania muzykalności. Jednocześnie pozwala na osłuchanie się z muzyką klasyczną, chociaż ta metoda sprawdza się przy muzyce każdego rodzaju.

W nadchodzącym tygodniu polecam ,, Aktywne słuchanie muzyki” prowadzone przez Annę Machmar. Bardzo przydadzą się proste rekwizyty np.: apaszki lub szaliczki. Repertuar jest naprawdę bardzo szeroki, na bieżąco aktualizowany i można z niego czerpać bez ograniczeń.

Czy wszystkie dzieci opanowały już naukę piosenek o tematyce wiosennej? Sądzę, że przyda się jeszcze utrwalenie.

Możemy oczywiście wzbogacić nasz wokalny repertuar i dlatego podsyłam swoje kolejne propozycje:

Dzieci 3- 4-letnie:

“Pszczółka śpi w ogrodzie”

Tę piosenkę znajdziecie Państwo na kanale “Piosenkowe Fantazje”.

Pszczółka śpi w ogrodzie, raz, dwa, trzy

Ubrudzona w miodzie , raz, dwa, trzy

My dokoła niej chodzimy i się wcale nie boimy

Raz, dwa, trzy i raz, dwa, trzy.

Pszczółka się zbudziła, raz, dwa, trzy

Nóżką poruszyła, raz, dwa, trzy

Kogo dotknie mała pszczoła musi tańczyć z nią do koła

Raz, dwa, trzy i raz, dwa, trzy

Dzieci 5- i 6 – letnie:

,,Wiosna, nowina radosna”

Piosenka z podanym tekstem znajduje się na kanale ,, W podskokach”

Przypominam, że na tym kanale są interesujące, ponumerowane lekcje rytmiki dostosowane do dzieci w każdym wieku.

Na zakończenie proponuję wszystkim dzieciom (chociaż adresatem są dzieci młodsze) lekcję rytmiki i naukę piosenki: “Wiosno, gdzie jesteś” na kanale Bartosza Chraplewskiego. Mam nadzieję, że będzie to miła zabawa.

Jestem przekonana, że w towarzystwie muzyki, oczekiwanie na ciepłą wiosnę będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

Małgorzata Reych