Sięgnij po książkę!

Znajdź Czas Na Czytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęca ona do świadomego „odrywania” dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek – zdecydowanie tak! Akcję wspierają organizatorzy BookTarg: Allegro, LubimyCzytać, Legimi.

„Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych – czytanie uspokaja, rozwija, ale co najważniejsze – buduje więź emocjonalną między rodzicem a dzieckiem, tak ogromnie potrzebną w obecnych niepewnych czasach” – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

POLECAMY

kliknij w tytuł, żeby przeczytać opis książki

„Mój dom”

„Nocne opowieści”

„Milion miliardów świętych Mikołajów”

„Boże Narodzenie krowy Zosi”