O tym, jak ważna jest segregacja odpadów nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy przecież, że odpowiednia i odpowiedzialna segregacja odpadów ma bardzo duży wpływ na czystość środowiska, a co za tym idzie, na poprawę jakości naszego życia.

Chcąc, aby kolejne pokolenia mogły  żyć i rozwijać się w zdrowym i zadbanym otoczeniu, należy już dziś edukować dzieci w tym temacie. Właśnie po to, aby rozwijać i kształtować postawy proekologiczne, dzieci z grupy Jeżyki wzięły udział w zajęciach promujących te idee. Dzieci poznały zalety segregacji odpadów, jak również zapoznały się z pojęciem recyklingu, czyli ponownego przetworzenia odpadów.

Na zakończenie zajęć dzieci musiały wykazać się znajomością segregowania odpadów, uczestnicząc w zabawie „Magiczne drzewo czystości”. Po wylosowaniu obrazka przedstawiającego odpady, każdy z uczestników musiał odnaleźć drogę do właściwego pojemnika. Zabawa miała na celu nie tylko kształtowanie postaw proekologicznych, czy utrwalenie wiadomości związanych z segregacją, ale również wpływała na rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego.

  • "Magiczne drzewo czystości"
  • Dziewczynka wrzuca obrazek z odpadem do kosza "bio"
  • Dziewczynka w różowej bluzce wie, gdzie należy wyrzucić plastykowe butelki
  • Chłopiec pokazuje jaki obrazek z odpadem wylosował
  • Dziewczynka w jasnym ubraniu znalazła odpowiedni kosz
  • Chłopiec w niebieskiej bluzce wie, gdzie należy wrzucić puszkę po napoju
  • Chłopiec odnalazł kosz na metale i tworzywa sztuczne