19 listopada całe przedszkole świętowało nadchodzący (oficjalnie 20 listopada) międzynarodowy dzień praw dziecka. Wszystkie grupy zorganizowały oglądanie prezentacji na ten temat oraz zabawy ruchowe i plastyczne przybliżające dzieciom tę tematykę.

Dzieci ubrane były tego dnia na niebiesko – kolor ten symbolizuje świadomość praw dziecka. Akcję edukacyjną rozpropagował UNICEF. Nasze dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda przestrzeganie praw dziecka w innych krajach.

Dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały plakat z tej okazji – na błękitnym tle narysowane są sylwety dzieci i umieszczony napis ,, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”.

Warto pamiętać, że każde dziecko ma prawa określone przez Konwencję Praw Dziecka i należy ich przestrzegać.

  • dzieci trzymają przed twarzami niebieskie serca jako symbole praw dziecka
  • dzieci oglądają prezentację o prawach dziecka
  • dzieci świętują międzynarodowy dzień praw dziecka
  • plakat z okazji dnia praw dziecka
  • dzieci tańczą trzymając błękitne wstążki