Przedszkolaki swoją wiedzę o drzewach tym razem poszerzały podczas zabawy tropiącej w ogrodzie przedszkolnym. Każda grupa szukała kopert w innym kolorze. Zadaniem dzieci było odszukanie listów, wysłuchanie poleceń i wykonanie wszystkich zadań.

Listy do „Miśków” były w różowych kopertach. „Misie” z dużym zaangażowaniem szukały listów a zadania wykonywały perfekcyjnie. Nasza grupa miała za zadanie odszukać dęby w naszym ogrodzie – a rosną dwa rodzaje – dąb szypułkowy i czerwony.
Wszystkie przedszkolaki za udział w zabawie otrzymały odznakę z okazji Dnia Drzewa.

  • dzieci z nauczycielką stoją przed pięknym drzewem o kolorowych, czerwono - rudych liściach
  • chłopiec w czerwonej kurtce trzyma znaleziony list w różowej kopercie
  • nauczycielka opowiada, pokazując drzewa - dzieci słuchają z zainteresowaniem
  • dzieci stoją wokół dużego dębu i słuchają nauczycielki czytającej kolejny list
  • dzieci z nauczycielką stoją przed pięknym drzewem o kolorowych, czerwono - rudych liściach
  • odznaka pamiątkowa z okazji Dnia Drzewa napisem "Opiekujemy się drzewami . Dbamy o naszą    planetę"