Listopad już za nami, ten czas pędzi jak szalony.

Listopadowe Święto

11 listopada 2021r. był okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych, o tym co to znaczy, że mieszkamy w Polsce, czym jest ojczyzna i wolność. Choć większość tych pojęć to abstrakcja dla dzieci, to nie znaczy, że nie należy o tym rozmawiać. Warto, by dzieci oswajały się z tymi pojęciami od najmłodszych lat. Poznawaliśmy słowa polskiego hymnu, podjęliśmy próby jego śpiewania i zachowania postawy zasadniczej. Zrobiliśmy biało-czerwone chorągiewki i Kubusie zabrały je do domu.

Dzień Praw Dziecka

W piątek 19 listopada 2021r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef.

W tym dniu wszystkie Kubusie przyszły ubrane na niebiesko, gdyż ten kolor symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie. Na zajęciach wykorzystaliśmy ciekawe materiały edukacyjne, odbyła się rozmowa o prawach dziecka, a także mówiliśmy o krajach, w których dzieci nie mają żadnych praw i muszą np.: ciężko pracować. Kubusie wypowiadały się na temat poruszony w rozmowie, po tym wykonaliśmy błękitne chorągiewki z autoportretem, a na koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, ze swoimi koleżankami i kolegami z grupy.

Akcja edukacyjna UNICEF

Dzień Misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który jest obchodzony od 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki, której historia rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych. Rozmawialiśmy o nich, Kubusie opowiadały o swoich misiach – o tym jak misie pojawiły się w ich domach, jak wyglądają, co im dają i gdzie mają swoje miejsce (z uwagi na pandemię misie nie brały w tym udziału). Następnie wykonaliśmy plastyczne wizerunki misiów.

praca plastyczna – misie na dzień Misia

Oczywiście poza świętowaniem cały miesiąc ciężko pracowaliśmy i uczyliśmy się nowych rzeczy.