Witamy na stronie naszej Grupy 🙂

6 latki, II budynek

Grupa jest czynna w godzinach: 8.00 – 17.00
W grupie pracują nauczycielki Ewa Wojtczak i Sylwia Jaszczuk, nauczyciel wspomagający Justyna Rojek oraz pani Ewa

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE

Temat tygodnia: Karnawał

• „Ule taty” – wprowadzenie drukowanej i pisanej litery „u”, „U” na podstawie wyrazu „ule”. Określenie głoski u jako samogłoski. Układanie modelu wyrazu z białych cegiełek
  • „Mierzymy długość” – zabawa dydaktyczna – kształtowanie rozumienia pomiaru długości. Zapoznanie z różnymi narzędziami pomiaru długości.
  • „Wesoło nam” – zabawy słuchowe – doskonalenie umiejętności śpiewania gamy C – dur.
  • „Lalka Zuzia idzie na bal” – słuchanie opowiadania czytanego przez nauczyciela – zapoznanie z treścią opowiadania. Zwrócenie uwagi na rolę marzeń w życiu człowieka.
    Temat tygodnia: Życie w krainie śniegu i lodu
  • „Poznajemy śnieżne krainy” – rozmowa na podstawie ilustracji i opowiadania nauczyciela – rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Wzbogacanie wiadomości na temat życia w różnych częściach świata.
  • „Zwierzęta Arktyki i Antarktydy” – wypowiedzi w oparciu o zgromadzone ilustracje i wiedzę dzieci – wzbogacanie wiedzy dziecka na temat zwierząt polarnych. Słuchanie ciekawostek o tych zwierzętach.
  • „Zawody pingwinów” – w oparciu o wiersz „Zawody pingwinów” D. Kossakowskiej utrwalenie liczebników porządkowych. Stwarzanie sytuacji do osiągania indywidualnych sukcesów.
  • „Zabawy pingwinów” – opowieść ruchowa „Zabawy pingwinów” A.Olędzkiej– rozwijanie inwencji twórczej. Ćwiczenie umiejętności świadomego dysponowania ruchem.
  • „Wyprawa polarnika” – zabawa dydaktyczna – utrwalenie wiadomości o Arktyce i Antarktydzie. Wdrażanie do wypowiadania się na określony temat.
    Temat tygodnia: Babcia i Dziadek
  • „Moja babcia i mój dziadek” – wypowiedzi dzieci – wzbogacanie czynnego słownika dzieci. Wzmacnianie więzi rodzinnych.
  • „Z wizytą u babci” – słuchanie opowiadania – rozwijanie umiejętności poprawnego wypowiadania się.
  • „Ósemka” – wprowadzenie liczby i cyfry 8 – rozwijanie myślenia matematycznego. Zapoznanie z wyglądem cyfry 8. Kreślenie cyfry 8 po śladzie.
  • „Moja babcia” – śpiewanie piosenki połączone z ćwiczeniami rytmicznymi – wyrabianie poczucia rytmu, umuzykalnianie dzieci.
  • Rybka MiniMini i podwodny skarb:
    „Globus” – zapoznanie z globusem – poznanie nowych słów i ich znaczenia.
    „Co pływa, co tonie” – zapoznanie dzieci ze zjawiskiem zachowania się ciał w wodzie, rozwijanie logicznego myślenia.

Temat tygodnia: Lepimy bałwana

• „Pies Beaty” – wprowadzenie litery drukowanej i pisanej litery „b”, „B” na podstawie wyrazu „buda” z wykorzystaniem opowiadania D. Kossakowskiej, wysłuchiwanie głoski b w słowach. Układanie modelu wyrazu z białych cegiełek.
  • „Zabawy zimowe” – układanie puzzli – wdrażanie do wypowiadania się pełnymi zdaniami. Ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej.
  • „Wiatr i śnieżynki” – opowieść matematyczna – kształcenie umiejętności ustalania wyniku dodawania i odejmowania. Prawidłowe posługiwanie się liczebnikami porządkowymi.
  • „Bałwan” – zabawa inscenizowana przy piosence – czerpanie radości ze wspólnej zabawy. Umuzykalnianie dzieci poprzez ćwiczenia rytmizowania.

-„Smutny bałwan” – słuchanie opowiadania – zapoznanie z treścią opowiadania D. Kossakowskiej. Tworzenie dłuższych wypowiedzi na temat treści opowiadania.

• Zabawy plastyczne zgodne z realizowaną tematyką.
  • Zabawy językowe: gramatyczne, rozwijające słuch fonematyczny.
  • Zabawy rozwijające orientację w przestrzeni i na kartce papieru.
  • Ćwiczenia grafomotoryczne.
  • Zabawy ruchowe.

Z ŻYCIA NASZEJ GRUPY 🙂

Niebieski Muchomorek -symbol Grupy Smerfy